از این افراد بشدت دوری کنید!

دسته بندی: راهگشای اجتماعی ۱۰ دقیقه ۲ سال قبل
$blog->title

آدم‌های سمّی نه‌ تنها زندگی‌تان را نابود می‌کنند و جلوی موفقیت و پیشرفت تان را می‌گیرند، بلکه می‌توانند شما را تا سطح خودشان پایین بیاورند و شما را نیز به یک فرد سمّی و منفی کامل تبدیل کنند و از این تنزل درجه شما احساس رضایت کنند...!!! لطفا برای اینکه حال روحی و جسمی تان را تحت تاثیر قرار نداده و خراب نکنند حدالمقدور از این افراد دوری کنید.

برای راهگشا و اطلاع از این صفت و خصوصیت ها، یکسری از نشانه های آدم‌های سمّی را برایتان در اینجا جمع نموده ایم که پیشنهاد میکنیم با دقت بیشتری مطالعه نمایید. 


1 - قربانی‌ها:
معمولا شناسایی قربانی‌ها کمی دشوار است، زیرا شما اکثرا، نخست با مشکلات آنها همدردی می‌کنید، اما با گذشت زمان، متوجه می‌شوید «زمان احتیاج» آنها، همه‌ی وقت شماست.
 قربانی‌ها در عمل هرگونه مسؤلیتی را کنار می‌زنند و هر سرعت‌گیر پیش رویشان را یک کوه غیرقابل‌ صعود و صعب العبور  جلوه می دهند. 


2 -  شایعه‌پردازها:
متاسفانه شایعه‌پردازها از بدبختی دیگران لذت می‌برند.   شاید در ابتدا سرک‌ کشیدن به لغزش‌های شخصی و حرفه‌ای دیگران مایه‌ی سرگرمی باشد، اما با گذشت زمان خسته‌کننده می‌شود و به شما احساس شرم می‌دهد و دیگران را نیز می‌رنجاند. 

 

3 - دمدمی‌مزاج‌ها:
برخی افراد هیچ کنترلی روی احساسات‌شان ندارند. آنها شما را به باد فحش خواهند گرفت، احساسات‌شان را به شما فرافکنی خواهند کرد و در تمام مدت تصور می‌کنند شما باعث بی‌قراری آنها شده‌اید. 

 

4 - خودبین ها:
خودبین‌ها با حفظ فاصله‌ی شدید از دیگران، شما را از پای در خواهند آورند.   هر زمان که کاملا احساس تنهایی می‌کنید می‌توانید حدس بزنید که دور و بر خودبین‌ها می‌پلکید.
   داشتن رابطه‌ی واقعی میان آنها و دیگران هیچ فایده‌ای ندارد. شما صرفا ابزاری هستید که متاسفانه به خودبینی آنها پر و بال بدهید.

 

5 - حسودها:
برای حسودها، همیشه خدا، مرغ همسایه غاز است.  حتی وقتی اتفاق خوبی برای حسودها می‌افتد، هیچ لذتی از آن نمی‌برند.  دلیلش این است که آنها بخت و اقبال خود را با بخت و اقبال تمام دنیا مقایسه می‌کنند. و می‌گویند این موفقیت شانسی بوده و گرنه من خیلی بدشانس هستم و کنار دریاهم بروم باید باخودم آب ببرم!!! آنها به شما یاد می‌دهند موفقیت‌های خودتان را  بی‌اهمیت و کم ارزش بدانید.

 


6 - فریب‌کارها:
آنها با شما مثل یک دوست رفتار می‌کنند. می‌دانند شما چه چیزهایی را دوست دارید، چه چیزهایی خوشحال‌تان می‌کند و اینکه از نظر شما چه چیزی مضحک و یا مزخرف است.
فریب‌کارها همیشه از شما چیزی می‌خواهند و اگر به رابطه‌تان با آنها رجوع کنید، تماما از شما گرفته‌اند و چیزی به شما نیفزوده‌اند.

 


 7 - دیوانه‌سازها: 
آنها همیشه نیمه‌ی خالی لیوان را می‌بینند و می‌توانند استرس، ترس و نگرانی را حتی به بی‌خطرترین موقعیت‌ها تزریق کنند.  در تحقیقاتی که از سوی دانشگاه Noterdam صورت گرفت، مشخص شد دانشجو هایی که هم‌اتاقی‌های منفی‌نگر داشتند، احتمال منفی‌نگر شدن و حتی افسرده‌ شدن شان بسیار بیشتر شده بود.

 

8 - غیرعادی‌ها:
  افراد سمّیِ خاصی وجود دارند که نیت‌های بد دارند و از درد و بدبختی دیگران خوشحال شده و حتی لذت وافر می‌برند...! 
  هدفشان در زندگی این است که یا به شما آزار برسانند، یا کاری کنند احساس بدی پیدا کنید و یا چیزی از شما بگیرند و در کل شیطنت و مردم آزاری جزعی از شخصیت شان شده و عاشق رنجاندن شما هستند و در غیر این صورت علاقه‌ای به شما ندارند. 

 

9 - عیب‌جوها:
  عیب‌جوها همیشه آماده‌‌‌اند به شما بگویند: دقیقا چه چیزی خوب و چه چیزی بد است...
آنها کاری می‌کنند که نسبت به بهترین چیز موردعلاقه‌‌تان، بدترین احساس را پیدا کنید متاسفانه...   عیب‌جوها تبخر شدیدی برای اینکه حس و حال شما را خراب کنند دارند و تمایل شما به پرشور بودن و ابراز آن را خفه می‌کنند.

 

10 - مغرورها:
  اینگونه افراد در کل خودپرست هستند و بیشتر از نوک دماغ خود را نمی‌بینند!!!   مغرورها زمان شما را هدر می‌دهند، چون به هر کاری که شما انجام می‌دهید به چشم یک چالش شخصی نگاه می‌کنند.   افراد مغرور معمولا عملکردی ضعیف دارند، بیشتر ناسازگار هستند و بیش از افراد معمولی، دشواری‌های شناختی دارند و نیاز به درمان در آنها از اوجب واجبات است. 
    دکتر حسین مهدی خانلو 
        کلینیک دکترمحیی 

دکتر حسین مهدیخانلومعروف به دکترمحیی، روانشناس و رواندرمانگر، مشاور فردی و خانوادگی، روانشناس و مشاورخانواده، مشاور برخی از مدیران و مسئولین، مشاور و تسهیلگر روابط فردی واجتماعی، مدرس اصول وفنون مذاکره، مدرس ومشاور ارتباطات حضوری و غیرحضوری مدیران روابط عمومی، مدرس اصول و روشهای زندگی شاد وخانواده موفق باآموزه های دینی وتعالیم الهی، مبدع و مدرس دوره شگفت انگیز اکسیرموفقیت در زندگی شاد و کسب وکار موفق، دوره چله ی گشایش وموفقیت در زندگی، دوره چله ی شفا بيماري ها بدون دارودوا، دکترای روانشناسی بالینی، مشاورمدیران ارشدصنایع وسازمانهای خصوصی و دولتی، مشاورمدیران شهرکهای صنعتی وصنایع، عضو انجمن نانو، عضو انجمن مخترعین، عضو انجمن نخبگان کشور، نویسنده کتاب سرنوشت را میتوان از سرنوشت، دارای پروانه کوچینگ D.A.S از انگلستان، دارای مدرک(D.B.A) از وزارت علوم، عضونظام مشاور مدیران ومسؤلین کشوری ولشکری ازسال 76 تاکنون، جوانترین مدیر برگزیده ی شهری در ۲۰ سالگی، مشاور کسب وکارهای نوین باتوجه به فرآیند تحلیل افکار واندیشه و شرایط روز جامعه 

 • {{ error }}
 • {{ suc }}
 • اگر دیدگاهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.
  مقالات مرتبط
  دکتر حسین مهدیخانلو
  معروف به دکترمحیی، روانشناس و رواندرمانگر، مشاور فردی و خانوادگی، روانشناس و مشاورخانواده، مشاور برخی از مدیران و مسئولین، مشاور و تسهیلگر روابط فردی واجتماعی، مدرس اصول وفنون مذاکره، مدرس ومشاور ارتباطات حضوری و غیرحضوری مدیران روابط عمومی، مدرس اصول و روشهای زندگی شاد وخانواده موفق باآموزه های دینی وتعالیم الهی، مبدع و مدرس دوره شگفت انگیز اکسیرموفقیت در زندگی شاد و کسب وکار موفق، دوره چله ی گشایش وموفقیت در زندگی، دوره چله ی شفا بيماري ها بدون دارودوا، دکترای روانشناسی بالینی، مشاورمدیران ارشدصنایع وسازمانهای خصوصی و دولتی، مشاورمدیران شهرکهای صنعتی وصنایع، عضو انجمن نانو، عضو انجمن مخترعین، عضو انجمن نخبگان کشور، نویسنده کتاب سرنوشت را میتوان از سرنوشت، دارای پروانه کوچینگ D.A.S از انگلستان، دارای مدرک(D.B.A) از وزارت علوم، عضونظام مشاور مدیران ومسؤلین کشوری ولشکری ازسال 76 تاکنون، جوانترین مدیر برگزیده ی شهری در ۲۰ سالگی، مشاور کسب وکارهای نوین باتوجه به فرآیند تحلیل افکار واندیشه و شرایط روز جامعه
  دسترسی سریع
  تماس با ما
  آدرس اول: تهران - پاسداران - خ شهاب - خیابان مهتاب - کلینیک دکترمحیی
  تلفن:  12-12-533-0935  
  آدرس دوم: تهران - شهریار - فاز 3 اندیشه - خیابان آزادی - امام علی علیه السلام - کلینیک دکترمحیی
  تلفن ثابت: 90-70-7-655-021   30-70-7-655-021
  کلیه حقوق متعلق به دکتر حسین مهدیخانلو می باشد.
  Design By M.Farahmand