انسان ها معمولا در شرایط خاص تصمیمات خاص و منحصر به فردی میگرند، اما یک کلییتی وجود دارد که افراد متفاوت بصورت خاص و افراطی با آن خصوصیات خاص در آن خلقیات غرق می‌شوند که برای شما اصلا خوشایند نیست و به هیچ عنوان قادر به زندگی بااین گونه افراد و پذیرش این اخلاقیات نیستید

1 - محبوب منزوی

این افراد در ظاهر آرام، کنار آمدن با تنهایی را از همان دوران اولیه کودکی آموخته اند و بیشتر اوقات در داخل خانه و به دور از تعامل با بچه‌های هم سن و سالشان زندگی نموده‌اند، به همین دلیل در بزرگسالی هم به روابط نزدیک با دیگران علاقه چندانی ندارند و از آن هیچ لذتی نمی‌برند و به غیر از اعضای خانواده خود، هیچ‌کس با آن‌ها نزدیک و صمیمی نیست.

 

2 - محبوب عجیب و غریب

این دسته از افراد در ابتدای آشنایی فردی جالب و منحصر به فرد به نظر می‌آیند، اما با گذشت زمان متوجه می‌شوید که با فردی کاملا عجیب و غیرعادی رابطه عاطفی برقرار کرده‌اید.   حوادث و اتفاقات برای او معنای خاصی پیدا می‌کند. غالبا ظاهر عجیب و غریبی دارد.   دوستان صمیمی و کمی دارد و در موقعیت‌های اجتماعی به شدت احساس ناراحتی می کنند، چون دیگران با رفتار عجیب و غریب آنها  رفتار مناسبی نمی‌کنند.

 

3 - محبوب طوفانی

اگر فرد مورد علاقه شما دارای رفتارهای انفجاری و غیر قابل پیش بینی است، اگر رابطه شما با او بارها دستخوش آشوب و آشفتگی و قطع و وصل می‌گردد و شما همواره به این فکر می‌کنید که چگونه بحران‌های هیجانی محبوب خود را مهار کنید، باید گفت شما با یک فرد طوفانی یا به اصطلاح شخصیت مرزی و گاها بلاتکلیف  ارتباط دارید. 


4 - محبوب ضد اجتماعی

فرد ضد اجتماعی، فردی خودپرست و خودخواه و فاقد توانایی همدلی با دیگران است و معمولا به نیازهای دیگران از جمله همسر و فرزندان خود بی اعتنا است و در اصل فقط خودش را میبیند!    این افراد بشدت سوءاستفاده گر، دروغ گو و فریب کار هستند که برای رسیدن به خواسته خود هر کاری انجام می دهند.   این افراد معمولا سابقه بازداشت و مشکلات قضایی و قانونی دارند چون از درک عواقب کارهایی که انجام می دهند ناتوان هستند.

 

5 - محبوب شکاک

این محبوب خطرناک، مدام احساس می‌کند که فردی می‌خواهد به او صدمه بزند، از او سواستفاده کند و یا فریبش دهد.   همیشه به این فکر می‌کند که آیا همسرش به او وفادار است؟ !!! همیشه احساس می‌کند که مورد حمله واقع شده یا خواهد شد  و به سرعت با خشم و عصبانیت و پرخاشگری با دیگران برخورد می‌کند.

 

6 - محبوب وسواسی

ذهن این افراد چنان مشغول جزئیات، قوانین و مقررات می‌شود که اجازه هرگونه تفریحی را بر خود می بندد و دراصل زندگی را بر خود و خانواده و مهم تر از همه شریک جنسی اش زهر خواهد کرد!!! ( مخصوصا اگر نظامی باشند، حس سرباز بودنتان را با تمام گوشت و پوست و خون خود،حس و درک خواهید کرد...!!!) آن چنان کمال گرا هستند که به گونه ای افراطی خود را وقف کار می کنند و فرصتی برای استراحت و بودن با خانواده پیدا نمیکنند. بسیار با وجدان هستند و در زمینه عمل به موازین اخلاقی انعطاف ناپذیر هستند.


7 - محبوب نمایشی

اعتراف کنم که یک شخصیت نمایشی به دلیل ویژگی‌های سرگرم کننده‌ای که دارد برای همه جذاب است.    کیفیت اوائل آشنایی با یک فرد نمایشی هر چه که باشد، در نهایت توجه‌طلبی بی پایان، هیجانات شدید، ناگهانی و قابل پیش‌بینی نبودن او شما را به ستوه خواهد آورد و در زندگی با او همیشه احساس تنهایی خواهید کرد. 

8 - محبوب خودشیفته

یک فرد خودشیفته واقعی آنقدر ذهنش به خودش مشغول است که به سختی می تواند جایی را در دنیای خودش به فرد دیگری از جمله شما اختصاص دهد.  در ارتباط با یک فرد خودشیفته به طور مداوم باید احساس خود بزرگ‌بینی او را تحسین و تمجید کنید. معمولا فاقد حس همدلی با دیگران هستند و به احساسات و نیازهای دیگران کمترین توجهی نمیکنند.


9 - محبوب وابسته

چنین فردی به شریک زندگی خود بسیار وابسته می شود و تقاضاهای فراوانی در جهت حمایت و مراقبت از خویش خواهد داشت.   رابطه عاطفی با فرد وابسته پس از مدتی از حالت معمول خارج شده و متاسفانه به صورت والد/فرزندی در خواهد آمد و درنهایت رابطه ای که روزی خوشایند به نظر می رسید، حالت انزجار و خسته کننده و توان فرسایی به خود خواهد گرفت.

 

 10 - محبوب هراسان

اگر چه افراد اختلال شخصیت اجتنابی یا همان هراسان، افراد  بدجنس و خطرناکی نیستند، اما زندگی با آنها بسیار خسته کننده و زجرآور  است.   از آنجایی که یک فرد اجتنابی، کمرو، کم حرف و فراری، دارای احساس بی ارزشی و عدم کفایت و هراسان از طرد شدن توسط دیگران است، قبل از کسب احساس اعتماد و اطمینان لازم از تایید شدن توسط شما، متاسفانه از ورود به یک رابطه صمیمانه با شما اجتناب میکنند و شما را باصطلاح قال خواهند گذاشت...!!!

لطفا; برای زندگی بلند مدت, شریک زندگی کوتاه مدت, انتخاب نکنید...
دکترحسین مهدی خانلو

دکتر حسین مهدیخانلومعروف به دکترمحیی، روانشناس و رواندرمانگر، مشاور فردی و خانوادگی، روانشناس و مشاورخانواده، مشاور برخی از مدیران و مسئولین، مشاور و تسهیلگر روابط فردی واجتماعی، مدرس اصول وفنون مذاکره، مدرس ومشاور ارتباطات حضوری و غیرحضوری مدیران روابط عمومی، مدرس اصول و روشهای زندگی شاد وخانواده موفق باآموزه های دینی وتعالیم الهی، مبدع و مدرس دوره شگفت انگیز اکسیرموفقیت در زندگی شاد و کسب وکار موفق، دوره چله ی گشایش وموفقیت در زندگی، دوره چله ی شفا بيماري ها بدون دارودوا، دکترای روانشناسی بالینی، مشاورمدیران ارشدصنایع وسازمانهای خصوصی و دولتی، مشاورمدیران شهرکهای صنعتی وصنایع، عضو انجمن نانو، عضو انجمن مخترعین، عضو انجمن نخبگان کشور، نویسنده کتاب سرنوشت را میتوان از سرنوشت، دارای پروانه کوچینگ D.A.S از انگلستان، دارای مدرک(D.B.A) از وزارت علوم، عضونظام مشاور مدیران ومسؤلین کشوری ولشکری ازسال 76 تاکنون، جوانترین مدیر برگزیده ی شهری در ۲۰ سالگی، مشاور کسب وکارهای نوین باتوجه به فرآیند تحلیل افکار واندیشه و شرایط روز جامعه 

 • {{ error }}
 • {{ suc }}
 • اگر دیدگاهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.
  مقالات مرتبط
  دکتر حسین مهدیخانلو
  معروف به دکترمحیی، روانشناس و رواندرمانگر، مشاور فردی و خانوادگی، روانشناس و مشاورخانواده، مشاور برخی از مدیران و مسئولین، مشاور و تسهیلگر روابط فردی واجتماعی، مدرس اصول وفنون مذاکره، مدرس ومشاور ارتباطات حضوری و غیرحضوری مدیران روابط عمومی، مدرس اصول و روشهای زندگی شاد وخانواده موفق باآموزه های دینی وتعالیم الهی، مبدع و مدرس دوره شگفت انگیز اکسیرموفقیت در زندگی شاد و کسب وکار موفق، دوره چله ی گشایش وموفقیت در زندگی، دوره چله ی شفا بيماري ها بدون دارودوا، دکترای روانشناسی بالینی، مشاورمدیران ارشدصنایع وسازمانهای خصوصی و دولتی، مشاورمدیران شهرکهای صنعتی وصنایع، عضو انجمن نانو، عضو انجمن مخترعین، عضو انجمن نخبگان کشور، نویسنده کتاب سرنوشت را میتوان از سرنوشت، دارای پروانه کوچینگ D.A.S از انگلستان، دارای مدرک(D.B.A) از وزارت علوم، عضونظام مشاور مدیران ومسؤلین کشوری ولشکری ازسال 76 تاکنون، جوانترین مدیر برگزیده ی شهری در ۲۰ سالگی، مشاور کسب وکارهای نوین باتوجه به فرآیند تحلیل افکار واندیشه و شرایط روز جامعه
  دسترسی سریع
  تماس با ما
  آدرس اول: تهران - پاسداران - خ شهاب - خیابان مهتاب - کلینیک دکترمحیی
  تلفن:  12-12-533-0935  
  آدرس دوم: تهران - شهریار - فاز 3 اندیشه - خیابان آزادی - امام علی علیه السلام - کلینیک دکترمحیی
  تلفن ثابت: 90-70-7-655-021   30-70-7-655-021
  کلیه حقوق متعلق به دکتر حسین مهدیخانلو می باشد.
  Design By M.Farahmand