6+1 قانون طلایی NLP برای موفقیت در زندگی

دسته بندی: سلامت روان ۲۰ دقیقه ۲ سال قبل
$blog->title

ترس از بدبختی، ترس از شکست، ترس از بیماری، ترس از دست دادن و هزاران ترس دیگر باعث جذب همان ها به ما و زندگی مان میشود…!!! مگه از قدیم نگفته اند: از هرچیز بترسی بر سرت میاد...

 

۱- قانون باور و اعتقادات
 به هر چیز که اعتقاد داشته باشید چه درست چه نادرست، بر قسمت نیمه‌ هوشیار ذهن تأثیر می‌گذارد و با دقتی حیرت آور به عینیت در می‌آید. 
هر امر باید ابتدا در قالب اعتقاد درآید تا به آن عمل شود... 
مردم دنیا اعتقاد دارند هرچه را بببنندقادر به باورش هستند اما ما اعتقاد داریم شما باید اول باور کنید تا بتوانید ببینید، فرق هم نمی‌کند چه یا که باشد فقط مهم باور شماست... 


۲- قانون انتظارات
هر آنچه که انتظارش را می‌کشید به سمت و سو و  سرتان می‌آید.
 مثلاً اگر انتظار یک زندگی خوب و عالی و موفق را می‌کشید، همان را خواهید داشت و برعکس... 
پس اگر هر عملی که انجام دهید از آن انتظار مثبت داشته باشید، نتیجه مثبت خواهید گرفت. حتماً تأثیر این قانون را در زندگی روزمره زیاد دیده‌اید.(( ✅لطفا برای موفقیت دراین قانون، مثبت فکر کردن را هر روز تمرین کنید....
اگر بدبین هستید و افکاری منفی دارید توقع نداشته باشید که در عرض یک شب، به یک فرد مثبت‌نگر و خوش‌بین تبدیل شوید. 
اما با تمرین کردن، گفت‌وگوی ذهنی شما کم‌کم مثبت می‌شود و از حالت خود انتقادی بیرون می‌آید و خودپذیری جای آن را می‌گیرد و همین‌طور نسبت به جهان اطرافتان کمتر دیدگاهی بدبینانه خواهید داشت و زیباتر به نظر خواهد آمد.
تمرین تفکر مثبت، دید بهتری به شما می‌بخشد.
وقتی حالت ذهنی مثبت باشد قادرید از پس هر مسئله‌ای هرچه‌ قدر هم استرس‌زا و ناراحت‌کننده باشد به نحو مؤثری برآئید. 
این توانائی (مثبت‌نگری) به سلامت روح و روان و خصوصا جسم شما کمک می‌کند و درهای جدیدی را به رویتان می‌گشاید که تا کنون باورش هم برایتان سخت بود.))


۳- قانون جاذبه
 منفی‌ها، منفی‌‌ها را جذب می‌کنند و مثبت ها، مثبت‌‌ها را... 
افراد با ذهنیت منفی، اشخاص منفی را جذب می‌کنند و برعکس، افراد با ذهنیت مثبت، اشخاص پر انرژی و مثبت‌اندیش را... ((در همین رابطه، بسیار مطالب مهم و کلیدی را در #پکیج_اکسیرموفقیت بیان نموده ام که می‌توانید تهیه و بهره برداری نمائید)) 


۴- قانون جایگزینی 
ذهن نیمه‌هوشیار در یک لحظه می‌تواند فقط به یک وجه از قضیه تفکر کند (مثبت یا منفی) یعنی زمانی که می‌خواهیم به جنبه مثبت کاری فکر کنیم قادر نیستیم در همان لحظه جوانب منفی آن را هم بسنجیم. مگر ابنکه جنبه منفی جانشین وجه مثبت شود و تمرکز مان بر جنبه مثبت باشد. 


۵- قانون کارما( بده، بستان) 
  آدمی تنها آنچه را که می‌دهد باز می‌ستاند.
 بازی زندگی، بازی بده، بستان یا بازی بومرنگ هاست...
افکار و اندیشه و پندار و کردار و گفتار انسان دیر یا زود با دقتی حیرت انگیز به خود او باز می‌گردد... 
کارما واژه‌ای است سانسکریت به معنای «بازگشت».
 آنچه که آدمی بکارد، همان را درو خواهد کرد.(شما نمی‌توانید تخم کدو بکارید، آفتابگردان برداشت کنید!) 
بسیاری از مردم متاسفانه از این واقعیت غافلند که هدیه دادن نوعی سرمایه گذاری است و داستان بده، بستان که قبلا مفصل در پکیج_اکسیرموفقیت  توضیح داده شده گویای این مهم میباشد که هرچه بدهیم، بهتر و بیشترش را خواهیم گرفت. شما یک تخم کدو میکارید  و در عوض ی خروار کدو تحویل و برداشت میکنید. 
و مهم تر اینکه  اندوختن از سر حرص و احتکار جز تنگدستی عاقبتی ندارد.
و از دلائلی که در همایش های ثروت و پول کجاست عنوان میکنیم همین است که هیچ گاه نگویید برای روز مبادا...!!! زیر مبادا همان مبادا ست و نمی‌توانید از آن به شادی و نشاط بهره ببرید و متاسفانه خرج بیهوده و خدای ناکرده بیماری و مشکلات می‌شود...!!! 
اگر هم پس انداز میکنید به نیت خوشی و سلامت و سفر و هزینه خوشبختی و لذت و... ذخیره نمایید نه روز مبادا و منفی خدای ناکرده... 

 

۶- قانون گذشت وبخشایش
  این قانون می‌گوید خطا‌‌های خود و دیگران را رها کرده، فراموش کنید و ببخشید. 
فراموش کردن خطا‌‌های خود این حسن را دارد که تصویر ذهنی شخص از خود، مخدوش نمی‌شود و با روح و روانش درگیر نشده و جسمش را به بیماری نمی کشاند. 
مطمئن باشین هر اندیشه‌ی خشک و محدود‌کننده‌ای مثل مقصر دانستن خود، یا کینه و ناراحتی داشتن از دیگران بر ذهن نیمه‌هوشیار اثر گذاشته، مانع پیشرفت می‌شود و این عدم بخشایش خویش و دیگران باعث ایجاد کینه و کدورت شده، شما و دیگران را از درون و بیرون خواهد سوزاند. 

 


۷- قانون پرهیز از تردید و ترس

 دقت کنید که غیر از  تردید و هراس و ترس هیچ چیز نمی‌تواند میان انسان و اهداف و آرزو و آرمان‌‌هایش فاصله بیاندازد...! 
اگر انسان بدون دلهره، برای تحقق اهداف و آرزو‌هایش تلاش کند، بی‌درنگ برآورده خواهد شد. 
تردید وترس، دشمن بزرگ بشر است.
قبلا مفصلا در سایتمطلب در این رابطه منتشر کرده ام و در سخنرانی هایم عرض کرده ام تردید از دو کلمه #تر و #دید تشکلیل شده و اگر دقت کرده  باشید هرگاه چشمانتان #تر می‌شود و یا اشک می ریزید دیگر قادر به دیدن نیستید و دید تان حذف یا حداقل  نصف  می‌گردد وقادر به تشخیص نیستید تا اینکه اشک یا  #تر ی دید تان را پاک کنید...! 
دقت کنید که: ترس از خوب نبودن، زیبا نبودن، قابل پذیرش نبودن، ترس از تنگدستی و فقر، ترس از بدبختی، ترس از شکست، ترس از بیماری، ترس از دست دادن و هزاران ترس دیگر باعث جذب همان ها به ما و زندگی مان میشود…!!! 
مگه از قدیم نگفته اند: از هرچیز بترسی بر سرت میاد... 

دکتر حسین مهدیخانلومعروف به دکترمحیی، روانشناس و رواندرمانگر، مشاور فردی و خانوادگی، روانشناس و مشاورخانواده، مشاور برخی از مدیران و مسئولین، مشاور و تسهیلگر روابط فردی واجتماعی، مدرس اصول وفنون مذاکره، مدرس ومشاور ارتباطات حضوری و غیرحضوری مدیران روابط عمومی، مدرس اصول و روشهای زندگی شاد وخانواده موفق باآموزه های دینی وتعالیم الهی، مبدع و مدرس دوره شگفت انگیز اکسیرموفقیت در زندگی شاد و کسب وکار موفق، دوره چله ی گشایش وموفقیت در زندگی، دوره چله ی شفا بيماري ها بدون دارودوا، دکترای روانشناسی بالینی، مشاورمدیران ارشدصنایع وسازمانهای خصوصی و دولتی، مشاورمدیران شهرکهای صنعتی وصنایع، عضو انجمن نانو، عضو انجمن مخترعین، عضو انجمن نخبگان کشور، نویسنده کتاب سرنوشت را میتوان از سرنوشت، دارای پروانه کوچینگ D.A.S از انگلستان، دارای مدرک(D.B.A) از وزارت علوم، عضونظام مشاور مدیران ومسؤلین کشوری ولشکری ازسال 76 تاکنون، جوانترین مدیر برگزیده ی شهری در ۲۰ سالگی، مشاور کسب وکارهای نوین باتوجه به فرآیند تحلیل افکار واندیشه و شرایط روز جامعه 

 • {{ error }}
 • {{ suc }}
 • اگر دیدگاهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.
  مقالات مرتبط
  دکتر حسین مهدیخانلو
  معروف به دکترمحیی، روانشناس و رواندرمانگر، مشاور فردی و خانوادگی، روانشناس و مشاورخانواده، مشاور برخی از مدیران و مسئولین، مشاور و تسهیلگر روابط فردی واجتماعی، مدرس اصول وفنون مذاکره، مدرس ومشاور ارتباطات حضوری و غیرحضوری مدیران روابط عمومی، مدرس اصول و روشهای زندگی شاد وخانواده موفق باآموزه های دینی وتعالیم الهی، مبدع و مدرس دوره شگفت انگیز اکسیرموفقیت در زندگی شاد و کسب وکار موفق، دوره چله ی گشایش وموفقیت در زندگی، دوره چله ی شفا بيماري ها بدون دارودوا، دکترای روانشناسی بالینی، مشاورمدیران ارشدصنایع وسازمانهای خصوصی و دولتی، مشاورمدیران شهرکهای صنعتی وصنایع، عضو انجمن نانو، عضو انجمن مخترعین، عضو انجمن نخبگان کشور، نویسنده کتاب سرنوشت را میتوان از سرنوشت، دارای پروانه کوچینگ D.A.S از انگلستان، دارای مدرک(D.B.A) از وزارت علوم، عضونظام مشاور مدیران ومسؤلین کشوری ولشکری ازسال 76 تاکنون، جوانترین مدیر برگزیده ی شهری در ۲۰ سالگی، مشاور کسب وکارهای نوین باتوجه به فرآیند تحلیل افکار واندیشه و شرایط روز جامعه
  دسترسی سریع
  تماس با ما
  آدرس اول: تهران - پاسداران - خ شهاب - خیابان مهتاب - کلینیک دکترمحیی
  تلفن:  12-12-533-0935  
  آدرس دوم: تهران - شهریار - فاز 3 اندیشه - خیابان آزادی - امام علی علیه السلام - کلینیک دکترمحیی
  تلفن ثابت: 90-70-7-655-021   30-70-7-655-021
  کلیه حقوق متعلق به دکتر حسین مهدیخانلو می باشد.
  Design By M.Farahmand